VŠE zvítězila v univerzitní fotbalové bitvě

2016

Ve čtvrtek 21. dubna 2016 se na stadionu FK Viktoria Žižkov konal druhý ročník soutěže UniCup. Ve finále zvítězil zaslouženě tým VŠE, který porazil Univerzitu Karlovu 2:1. Vítězný gól dal kapitán David Podzimek.

Fotbalisté VŠE vyhráli první zápas s Českou zemědělskou univerzitou 3:1. Ve finále se střetli s favorizovaným týmem UK. Plně se potvrdila slova kapitána, která uvedl v rozhovoru pro iList: „Naší hlavní devízou je týmovost. Za ty roky jsme se dobře poznali, skamarádili. Víme o sobě, bavíme se. Soudržnost týmu je úplně jinde než v jiných družstvech, která třeba více trénují nebo mají papírově kvalitnější fotbalisty. U nás kluci třeba ani nikde pořádně nehrají, ale doháníme to týmovým duchem a zdravým odhodláním. V tom je naše síla.“

Cenu předala vítězům rektorka VŠE Hana Machková. „Na výkon našich fotbalistů jsem opravdu pyšná. Hráli nejen výborně, ale dali do hry i srdce. Mrzí mě zranění dvou našich hráčů, doufám, že se dají rychle do pořádku. A gratuluji kapitánovi k nádhernému gólu z přímého volného kopu.