MAE – francouzský program typu MBA

10. února
2008

VŠE v Praze je jedinou vzdělávací institucí v ČR, která se specializuje na vzdělávání frankofonních manažerů. Absolventi Francouzsko-českého institutu řízení (IFTG) získávají francouzský státní diplom MASTER. Aktivity IFTG podporuje již od roku 1990 Francouzské velvyslanectví.

Do konce března 2008 jsou přijímány přihlášky do 18. ročníku postgraduálního kurzu typu MBA – MASTER Management et Administration des Entreprises (MAE). Obsahově je studium zaměřeno na široké spektrum manažerských disciplin:

• analýzu podnikatelského prostředí,
  • obchodní a pracovní právo,
  • kvantitativní metody řízení,
  • strategický a operativní marketing,
  • řízení lidských zdrojů
  • účetnictví,
  • finanční řízení,
  • řízení výroby,
  • strategický management a
  • informatiku a projektové řízení.

promoce

Odborná výuka probíhá formou 10 týdenních intenzivních modulů v období červen 2008 – leden 2009. Po skončení teoretické části kurzu jsou studenti povinni absolvovat minimálně tříměsíční stáž v podniku v České republice nebo v zahraničí a v září 2009 obhájit závěrečnou práci ve francouzštině.

Výuka je zajišťována ve spolupráci s konsorciem prestižních francouzských vysokých škol: IAE Lyon (Université Jean Moulin Lyon 3), IAE Paris (Université Paris 1 – Panthéon-Sorbonne), IAE Nice (Université de Nice – Sophia-Antipolis), Audencia Nantes.

Polovinu výuky zajišťují francouzští profesoři, polovina výuky probíhá v češtině a zajišťují ji učitelé VŠE v Praze. V kurzech přednášejí i manažeři francouzských firem, např. z Euro RSCG, Komerční banky či společnosti L´Oréal, kde také absolventi nacházejí nejčastěji uplatnění (největšími zaměstnavateli jsou KB, L´Oréal ČR a francouzské automobilky – Renault, PSA).

Podmínkami pro přijetí jsou dobrá znalost francouzštiny, ukončené vysokoškolské vzdělání, popř. v červnu 2008 ukončené 4 roky vysokoškolského vzdělání (tzv. bac + 4, případně Master 1). Ve výjimečných případech mohou být přijati i absolventi bakalářského studijního programu s minimálně tříletou prokázanou praxí. Kurz je určen i pro absolventy neekonomických vysokých škol, kteří chtějí získat další kvalifikaci.
Cena je pro rok 2008 stanovena na 40 000 Kč + 19% DPH.

Zájemci jsou vybíráni na základě životopisu ve francouzštině a motivačního pohovoru s komisí složenou ze zástupců Université Jean Moulin Lyon 3 a VŠE v Praze. Konkurz se bude konat dne 17. 4. 2008 v 5. patře Rajské budovy VŠE v Praze v prostorách IFTG.

Kontakt a informace:

Tel. 224 098 537, fax 224 098 837
e-mail: karetovv@vse.cz
www.vse.cz/iftg

Francouzští partneři vzdělávacího programu:

Autor:
Mgr. Vlaďka Karetová