14. 5. 2018 - 22. 6. 2018 - Zkouškové období

Studenti VŠE se umístili druzí v soutěži JA Manažerem nanečisto

30. 5. 2016 - Ve čtvrtek 26. května se v Praze uskutečnilo národní finále soutěže JA Manažerem nanečisto. O postup do finále bojovalo 120 dvoučlenných týmů z vysokých škol z celé České republiky. Finálního souboje se zúčastnilo 8 týmů. Vítězem se stal tým studentů ekonomické fakulty  Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava, tým studentů Vysoké školy ekonomické (VŠE) skončil na druhém místě.

Soutěž JA Manažerem nanečisto běží již šestým rokem a je určena studentům vysokých škol. Jde o počítačovou simulaci, která umožňuje demonstrovat aplikaci mikroekonomických teorií v počítačově generovaném trhu a umožnit studentům na vlastní kůži pocítit složitost rozhodování managementu výrobních firem. Simulace poskytuje studentům dostatek příležitostí vyzkoušet si jednotlivé podnikatelské strategie, lépe porozumět základním ekonomickým zákonitostem, tržním principům a prohloubit své teoretické znalosti. Soutěž pořádá nezisková vzdělávací organizace JA Czech, spoluorganizátorem je Nadace Tomáše Bati.

Studenti VŠE Marek OsúchMarcel Varša ve finále soutěže vybojovali druhé místo. Předběhl je pouze tým z Vysoké školy báňské v Ostravě. Na třetím místě se umístili studenti Vysoké školy finanční a správní v Praze. Ceny nejlepším týmům předali ředitel JA Czech Josef Müller, finanční ředitel Hewlett Packard s.r.o., Lukáš Najman a předseda Nadace Tomáše Bati Pavel Velev.

Více informací o soutěži najdete zde.