Den s VŠE 2016 přinesl bohatý kulturní i odborný program

20. listopadu
2016

Dne 12. listopadu 2016 se v prostorách univerzity uskutečnila společenská událost „Den s VŠE“, na které se společně mohli setkat bývalí studenti Vysoké školy ekonomické v Praze, zároveň se dozvědět o současném směřování univerzity a v rámci odborné přednášky také o aktuálním vývoji české ekonomiky.

Oficiálního zahájení se už tradičně ujala rektorka prof. Ing. Hana Machková, CSc., na něj navázalo vystoupení Symfonického orchestru VŠE. V rámci první odborné přednášky byli účastníci informování o vývoji a strategických záměrech Vysoké školy ekonomické v Praze a jejích šesti fakult. Po přestávce na kávu s občerstvením následovala druhá odborná přednáška na téma: „Aktuální stav a výhled české ekonomiky v následujícím období – pohled ČNB“, kterou přednesl Ing. Jiří Rusnok, guvernér ČNB a bývalý předseda vlády ČR a ministr financí.

Na akci byly představeny nejlepší podnikatelské projekty vznikající na VŠE v rámci podnikatelského akcelerátoru xPORT, účastníci zároveň mohli hlasovat o ten nejlepší projekt pomocí svých mobilních telefonů. Pro milovníky gastronomie byl v přízemí Rajské budovy připraven bohatý raut s kulinářskými specialitami. Opomenuti nezůstali ani fanoušci kultury, nechybělo totiž divadelní představení. O večerní zábavu se postaral divadelní soubor S bojkou v zádech s hrou Limonádový Joe.

Divadelní soubor na podiu vystřídali nejlepší soutěžící VŠE HLEDÁ TALENT. Představili se profesionální umělci z řad studentů i absolventů VŠE. Vrcholem večera byla videodiskotéka v atriu Rajské budovy, kde se účastníci mohli zaposlouchat do hitů 80. a 90. let. Hudba byla zpestřena videoklipy, které běžely na velkých obrazovkách. V průběhu celého večera se hosté mohli nechat vyfotit ve fotokoutku.

Během akce byl rozdáván časopis pro absolventy, který byl věnován informování o aktuálním dění na VŠE. Fotografie z celé akce si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Den s VŠE se stal oblíbenou možností, jak se po ukončení studií opět vrátit na půdu školy, potkat se s bývalými spolužáky i učiteli a prožít příjemné odpoledne i večer s bohatým programem. Nezbývá než se těšit na další ročník.

Další akce, kterou pro vás Rozvojové a poradenské centrum VŠE organizuje, je Reprezentační ples VŠE, který se koná v Lucerně ve středu dne 30. listopadu 2016.

Abyste zůstali o dění na VŠE nadále informováni, zaregistrujte se, prosím, do centrální databáze absolventů absolventi.vse.cz. Díky registraci vás budeme moci včas informovat o Dni s VŠE, o dalších zajímavých akcích pro absolventy i o různých možnostech spolupráce s vaší Alma Mater.

Vystoupení studentů a absolventů Slavnostní zahájení rektorkou Divadelní představení Limonádový Joe
Raut v atriu Rajské budovy dborná přednáška ve Vencovského aule