Bakalářské studium – Fakulta mezinárodních vztahů

26. ledna
2017

Bakalářské studium na Fakultě mezinárodních vztahů je vhodné pro jazykově talentované studenty, kteří se chtějí uplatnit v multikulturním prostředí a zajímají se o mezinárodní podnikání a mezinárodní vztahy. Den otevřených dveří Fakulty mezinárodních vztahů se koná v sobotu 4. února 2017 od 10.00 hod.

Fakulta mezinárodních vztahů (FMV) nabízí atraktivní obory s širokou možností uplatnění na trhu práce v oblastech mezinárodního obchodu, diplomacie, cestovního ruchu a obchodního a mezinárodního práva. Významnou hodnotou studia na FMV je dosažení vysoké úrovně znalostí 2-3 cizích jazyků včetně jejich odborného pojetí a intenzivní kontakt s mezinárodním prostředím během celého studia. Ze všech hlavních jazyků lze na FMV během studia skládat mezinárodně uznávané jazykové certifikáty, a to až na úrovni C2.

Odborný profil absolventů FMV je předpokladem pro jejich uplatnění na vyšších pozicích v rámci managementu v transnacionálních korporacích, mezinárodních i tuzemských firmách nebo v mezinárodních organizacích, či státní správě a diplomacii. Získané kompetence, znalosti a dovednosti umožňují absolventům velmi rychle se zorientovat v měnícím se globálním multikulturním prostředí a efektivně na tyto změny reagovat. Studenti mají možnost absolvovat část studia v zahraničí, absolvovat zahraniční stáž nebo plně studovat v anglickém jazyce od bakalářského po doktorský obor.

Bakalářské studium na FMV je vhodné pro jazykově talentované studenty, kteří se chtějí uplatnit v multikulturním prostředí a zajímají se o mezinárodní podnikání, mezinárodní vztahy v širokých souvislostech ekonomických, sociálních, právních a mezinárodních i vnitrostátních politických vztahů nebo cestovní ruch.

Plakát s nabídkou bakalářského studia

Název studijního programu Název oboru Standardní délka studia Předpokládaný počet uchazečů přijímaných ke studiu Forma studia
Mezinárodní ekonomické vztahy Cestovní ruch a regionální rozvoj 3 roky 100 prezenční
Mezinárodní ekonomické vztahy Mezinárodní obchod 3 roky 400 prezenční
International Economic Relations International Business 3 roky 50 prezenční
Mezinárodní ekonomické vztahy Mezinárodní studia – diplomacie 3 roky 120 prezenční
Mezinárodní ekonomické vztahy Podnikání a právo 3 roky 60 prezenční

Pro zájemce s praxí FMV nabízí studium v kombinované formě studia, která umožňuje studium při zaměstnáním nebo podnikání. Podmínkou přihlášení do tohoto oboru je minimálně pětiletá pracovní praxe. Studium v tomto oboru je bezplatné.

Mezinárodní ekonomické vztahy Manažer obchodu 3 roky 60 kombinovaná