International Week na Fakultě informatiky a statistiky

30. ledna
2017

Po vzoru mnoha evropských univerzit i  Fakulta informatiky a statistiky (FIS) uspořádala mezinárodní týden mobilit, který se uskutečnil od 23.-26. ledna 2017.

FIS hostila odborníky a vysokoškolské učitele z Německa, Rakouska, Norska, Itálie a Slovinska. Vyučující se mohli těšit na bohatý doprovodný a  kulturní program.  A studenty čekaly zajímavé  intenzivní kurzy v anglickém jazyce v rozličných oborech. Kurzy byly určené studentům všech  magisterských oborů na VŠE. Zápis do kurzů probíhal během prosince 2016.

V prvním ročníku International Weeku jsme nabídli následující kurzy:

• Stephan Proksch: Conflict Management and Mediation
  • Peter Molnár: Introduction to Empirical Finance
  • Paolo Lacche: Product Management: innovating from starup to enterprise

Samotná výuka probíhala  od pondělí do středy, nicméně International Week vyvrcholil  čtvrteční akcí, nazvanou  International Day.

Všichni hostující učitelé si připravili krátké prezentace, shrnutí svých intenzivních kurzů. Studenti tedy měli možnost nahlédnout i do ostatních kurzů konaných v rámci International Weeku.

Detailní informace k jednotlivým kurzům a hostujícím přednášejícím jsou na webové stránce http://fis.vse.cz/en/i_week/lecturers/