Atraktivní Evropa pro mladé: Diskuse s komisařkou Věrou Jourovou a poslankyní EP Dlabajovou

13. února
2017

V pátek 17. února 2017 vystoupí na VŠE komisařka Evropské komise pro spravedlnost, spotřebitele a rovnost žen a mužů, Věra Jourová. Spolu s Martinou Dlabajovou (europoslankyní ALDE) budou hovořit o současných tématech, které se vztahují zejména k budoucnosti mladých v Evropě.

Diskusi pro studenty pořádá Centrum evropských studií VŠE, studentský spolek Junior Diplomat Initiative, Institut pro politiku a společnost a Zastoupení Evropské komise v Praze.

Češi mají k Evropské unii a k politice obecně dlouhodobě spíše skeptický postoj. Průzkumy veřejného mínění sice ukazují, že mladí lidé projevují s fungováním EU vyšší míru spokojenosti, ale s přibývajícím věkem skepse vůči Unii roste. Stejně tak nejvyšší míru hrdosti na evropské občanství vyjadřují nejmladší ročníky, konkrétně lidé ve věku 15 až 19 let. S narůstajícím věkem respondentů pak tento pocit postupně klesá. Jak to vidíte Vy? Kolik toho o EU doopravdy víte? Co byste na ní změnili a proč? Proč EU (ne)máte rádi? Dokážete své názory obhájit před samotnými zástupci EU?

Debatou Vás provede Jarolím Antal, Ph. D., ředitel Centra evropských studií na VŠE.

Debata se uskuteční v pátek 17. února 2017 od 9:30 do 11:00 na Vysoké škole ekonomické v Praze v místnosti RB 209.

Více informací a registrace: http://www.politikaspolecnost.cz/aktualne/atraktivni-evropa-mlade/