Veletrh pracovních příležitostí ŠANCE nově potrvá tři dny

28. února
2017

Ve dnech 14. až 16. března se na Vysoké škole ekonomické v Praze (VŠE) uskuteční další veletrh pracovních příležitostí ŠANCE (1. a 2. patro Rajské budovy). Nově se veletrh koná 3 dny, vždy v době od 10:00 do 16:30 hodin.

Návštěvníci se mohou osobně seznámit se zástupci více než stovky zaměstnavatelů. Veletrhu se účastní každý den jiné společnosti, takže je vhodné navštívit veletrh v průběhu třech dnů opakovaně.

Na stránce sance.vse.cz najdou návštěvníci informace o jednotlivých firmách, jejich umístění v prostoru veletrhu, aktuální pracovní nabídky od vystavujících a blog. Jsou zde také informace o doprovodném programu, v rámci kterého mohou zájemci v úterý konzultovat svůj podnikatelský záměr, zúčastnit se koučinku a ve středu probrat CV/profil na LinkedIn s HR profesionály.

Dále je možné zapsat se do seznamu, který po veletrhu dostane každý vystavující. Seznam obsahuje informace o studijním zaměření, jazykových znalostech, dosavadní praxi, profesních preferencích přihlášených zájemců včetně jejich kontaktních údajů. Registrace je možná již nyní na www.vse.cz/registrace.

Zájemci z řad studentů a absolventů VŠE se mohou také zapojit do projektu „Práce na míru“, kdy po registraci pomocí facebookového účtu na www.prace-na-miru.eu bude RPC moci zaslat pracovní nabídku „šitou přímo na míru“.

Novinkou veletrhu je možnost si u vstupu do prostoru veletrhu nebo u stánku č. 10 vyzvednout 2 samolepky. Jedna se týká studia, tj. zda je návštěvník studentem bakalářského či navazujícího typu studia nebo už absolvent. Druhá znamená, zda hledá part-time nebo full-time. Samolepky si návštěvníci umístí na oblečení a vystavující již budou vědět, s kým hovoří a jaké uplatnění dotyčný hledá.

Další novinkou jarní ŠANCE je označení všech vystavujících podle oboru – orientace přímo v prostoru veletrhu tedy bude snazší.

Veletrh ŠANCE propojuje studenty s praxí. Návštěvníci zde získají přehled o aktuální nabídce pracovních míst a požadavcích zaměstnavatelů z nejrůznějších oborů: bankovnictví, auditu, logistiky, IT, obchodu a mnohých dalších. Některé nabízené pozice jsou vhodné již pro studenty a mohou jim pomoci v získání praxe, která je velmi důležitým předpokladem dobrého pracovního uplatnění v budoucnu.