xPORT VŠE jedná o vzniku sítě evropských univerzitních akcelerátorů

8. března
2017

Minulý týden navštívili podnikatelský akcelerátor xPORT VŠE zástupci pěti zahraničních univerzitních inkubátorů. Cílem setkání bylo dojednat podmínky budoucí spolupráce na společném projektu propojení evropských univerzitních inkubátorů.

Na půdě xPORTu VŠE jednali zástupci PTS Pavia Science and Technology Park (University of Pavia, IT), Deusto Entrepreneurship Centre (University of Deusto, Bilbao, ES), SDU Cortex Lab (University of Southern Denmark, DK), Jean Moulin Incubator (University of Jean Moulin, Lyon III, FR), LUT’s International Entrepreneurship Challenge (Lappeenranta University of Technology, FI).  Díky projektu sítě evropských univerzitních akcelerátorů budou tito partneři společně vystupovat vůči partnerům a týmům, které v nich budou sídlit. To ušetří týmům ve všech zemích peníze a čas spojené s expanzí do zahraničí. V praxi bude síť fungovat jako „Erasmus“ pro startupy. „Když někdo z xPORTu bude chtít jet pracovně na týden do Lyonu, rovnou může počítat s tím, že v tamním akcelerátoru bude mít k dispozici židli a někoho, kdo mu pomůže s orientací v místním prostředí,“ popisuje ředitel xPORTu VŠE doc. Ing. Ota Novotný, Ph.D.

Rozhovory se zástupci zahraničních inkubátorů si můžete přečíst zde.