Tým studentů z VŠE zvítězil v soutěži SOLVE IT

2017

Na konci listopadu se tým The Big Case Theory složený z 5 studentů Vysoké školy ekonomické v Praze (VŠE) – Petr Chreno, Martin Krchňavý, Martin Pavliš, František Stankovič a Tomáš Václavíček – zúčastnil soutěže SOLVE IT pořádané společností McKinsey. Mezi silnou konkurencí stovek studentů z českých i zahraničních škol tým The Big Case Theory dokázal vyhrát.

Soutěž se skládala ze dvou kol. První kolo spočívalo ve vymyšlení nejlepší strategie pro poražení epidemie Eboly v západní Africe. Týmy měly na vypracování řešení několik dní a 5 nejlepších bylo pozváno do 2. kola.

Závěrečné kolo už byla skutečná konzultantská práce. Dva dny jsme pracovali v Pražské kanceláři McKinsey na řešení problému pro Lékaře bez hranic (MSF). K dispozici jsme měli reálná data, a také jsme vedli interview se zaměstnanci MSF. Díky tomu naše doporučení můžou mít opravdu reálný dopad.

Právě představa, že naše doporučení můžou změnit život lidem, kterým MSF pomáhá, byl ten nejsilnější driver, proč jsme chtěli odvést co nejlepší práci.

Kromě skvělé výhry, což byla letenka kamkoliv po světe pro každého člena týmu, jsme získali úžasnou zkušenost, na kterou nikdy nezapomeneme,“ uvedl jeden z členů týmu.