Evropský den na VŠE: Evropská unie a nový obchodní řád

2017

Ve čtvrtek 27. dubna se na VŠE uskuteční již 9. EVROPSKÝ DEN, který organizuje Centrum evropských studií na Vysoké škole ekonomické v Praze ve spolupráci s nadací Konrad Adenauer Stiftung Praha.

Evropský den na VŠE uskuteční ve čtvrtek 27. dubna 2017 od 15:30, tradičně v prostorách Akademického klubu. Tématem letošního ročníku je Evropská unie a nový obchodní řád.

Akce proběhne v rámci dvou panelů, během nichž se bude diskutovat o Evropě jako obchodní síle, jejích ambicích, (ne)úspěších ale i akceschopnosti vzhledem k vývoji v Evropě a světě.

Na konferenci vystoupí např. Barbara C. Richardson (velvyslankyně Kanady v ČR), Jolana Mungengová (Evropská komise, kabinet komisařky pro obchod C. Malmström), Galina Kolev (Institut pro německé hospodářství, Kolín nad Rýnem), Petr Zahradník (člen Evropského hospodářského a sociálního výboru) a další zajímaví hosté.

Registrace zde

Evropská unie a nový obchodní řád

15:30 – Otevření

Josef Taušer, děkan, Fakulta mezinárodních vztahů, VŠE v Praze

15:45-17:00 – Evropská unie jako obchodní velmoc a obchodní partner

Jolana Mungengová, Policy Assistant, Kabinet Cecilie Malmström, komisařky pro obchod, Evropská komise

Barbara C. Richardson, velvyslankyně Kanady v České republice

Galina Kolev, ekonomka, Institut der deutschen Wirtschaft, Kolín nad Rýnem

moderuje: Jarolím Antal, Centrum evropských studií, VŠE

17:30-19:00 – Evropa silnější a pružnější. Jak reagovat na současné výzvy?

Ivan Hodač, president, Aspen Institute Central Europe

Petr Zahradník, člen Evropského hospodářského a sociálního výboru