Mezinárodní konference “Data Envelopment Analysis”

14. června
2017

Na Vysoké škole ekonomické v Praze se bude ve dnech 26. až 29. června 2017 konat 15. ročník mezinárodní konference Data Envelopment Analysis (DEA 2017). Akci spolupořádá Katedra ekonometrie Fakulty informatiky a statistiky VŠE. Na konferenci přijede více než 250 odborníků z 54 zemí.

Tématem DEA konference jsou modely analýzy obalu dat (data envelopment analysis), které jsou analytickými nástroji pro hodnocení relativní efektivnosti a výkonnosti souboru daných jednotek. Těmito jednotkami mohou být pobočky bank či jiných finančních institucí, školy, zdravotnická zařízení, nebo další jednotky, které obecně produkují nějaké efekty a na jejich produkci spotřebovávají nějaké zdroje. Modely analýzy obalu dat proto nacházejí uplatnění v mnoha aplikacích na mikro- i makroekonomické úrovni.

Celou akademickou obec zveme na workshop profesora Madjida Tavany (La Salle University, USA) Publish or Perish: The Art and Science of Publishing Journal Papers, která se v rámci konference uskuteční dne 29. června od 17:00 do 19:00 hod. na VŠE v místnosti RB213.

Program konference a více informací na http://deaconference.com/dea2017