7. ročník Prague International Week na VŠE

19. června
2017

Již po sedmé se na VŠE uskutečnila akce s názvem „Prague International Week“. Jedná se o setkání připravované pracovníky Oddělení zahraničních styků VŠE (OZS) pro kolegy ze zahraničních oddělení partnerských univerzit, jehož cílem je především sdílení zkušeností s organizací studentských a učitelských mobilit na jednotlivých školách a možnosti zapojení do projektů mezinárodní spolupráce.

Akce se konala ve dnech 12. – 16. června 2017 a zúčastnilo se jí celkem 21 administrativních pracovníků ze 17 škol a 11 zemí. Pracovníci OZS si tak mohli vyměnit své zkušenosti například s kolegy z USA, Mexika, Jižní Koreje, Německa, Belgie či UK.

OZS připravilo pro zúčastněné „Prague International Week“ bohatý program. Účastníci měli možnost vyslechnout řadu přednášek týkajících se mezinárodních programů na VŠE a podílet se na diskuzích a workshopech spojených s administrativní i praktickou stránkou realizace studentských a učitelských mobilit. Nechyběla také návštěva xPORTu a prezentace studentské organizace Buddy System. Součástí týdenního setkání byl také na zajímavý kulturní a společenský program, který nabídl například prohlídku Prahy, návštěvu Kutné Hory či přednášku o české kultuře a historii.