V září VŠE přivítá na 800 zahraničních studentů, do studia je uvede Orientation Week

3. září
2017

V pondělí 11. září 2017 Vysoká škola ekonomická v Praze (VŠE) přivítá více než 800 zahraničních studentů, kteří zde přijíždějí studovat nejen v rámci semestrálních výměnných programů s partnerskými univerzitami, ale i v cizojazyčných bakalářských a magisterských programech. Oddělení zahraničních styků (OZS) proto před zahájením jejich studia organizuje tzv. Orientation Week.

Během jednoho týdne se zahraniční studenti seznámí nejen s areálem školy, ale také s životem v Praze. Orientation Week zahrnuje široké množství aktivit. Ty např. studenty provedou registrací do programů nebo vyřizováním nezbytných administrativních formalit. Dále jsou pro ně připraveny přednášky o práci s univerzitním informačním systémem InSIS, českých tradicích a kultuře, životě v Praze, historii českých zemí a základech českého jazyka.

Orientation Week Cílem tohoto orientačního týdne je mimo jiné seznámení studentů napříč programy. Pro tento účel pořádá OZS tzv. Team Game. Během ní týmy studentů procházejí areálem školy a na každém stanovišti formou hry získají informace, které jim pomohou v počátcích jejich studia. Tato aktivita je již tradiční součástí Orientation Weeku a každoročně se setkává s kladnými ohlasy. Během formálního uvítacího setkání ve Vencovského aule, které zahrnuje i tančení vystoupení souboru Gaudeamus, přivítají studenty rovněž zástupci vedení školy.

K Orientation Weeku také neodmyslitelně patří aktivity pořádané studentskou organizací Buddy System, jako jsou neformální setkání Buddy Language Café, seznamovací Ice-breaking Weekend a poznávací výlety po Praze a jejím okolí.