Vítězové soutěže Global Management Challenge jsou z VŠE

2008

Dne 26. 3. 2008 byli v Brožíkově sále Staroměstské radnice slavnostně vyhlášeni vítězové národního českého kola významné světové manažerské týmové soutěže Global Management Challenge.

Global Management Challenge

Jde o soutěž v oblasti simulace strategie řízení společnosti.
Soutěže se letos v ČR zúčastnilo 232 týmů.

1. místo obsadil tým s názvem 2MKB pod patronátem společnosti Skupina ČEZ. Jde o pět studentů Vysoké školy ekonomické (Michal Bobek, Jan Morawiec, Marek Macura, Roman Chovanec, David Kula).
2. místo obsadil tým s názvem EurM08 pod patronátem společnosti PricewaterhouseCoopers. Tento tým se skládá z pěti studentů Vysoké školy ekonomické (Michal Walos, Martin Procházka, Jiří Kostelecký, Jan Hanzo, Lubomír Kříž).
3. místo obsadil tým s názvem Chrousti pod patronátem společnosti Aquasoft. Jde o kombinovaný tým složený z 1 zaměstnance společnosti Aquasoft (Radek Častorál) a 4 studentů UK a VŠE (Ondřej Fiala, Jan Voříšek, Petr Lukavec, Lukáš Sýkora).

Vítězný tým pojede 16. dubna reprezentovat Českou republiku na světové finále v Bukurešti změřit své síly na globální úrovni. Pokusí se zde obhájit loňský titul pro Českou republiku.

Prof. Ing. Jindřich Soukup, CSc.
Prorektor pro rozvoj a finance