Financial Times opět ocenily obor Management vyučovaný na Fakultě podnikohospodářské

11. září
2017

Financial Times zveřejnily každoroční žebříček „Master in Management Ranking 2017“. Magisterský studijní program Management je jediným českým oborem, který se v tomto prestižním mezinárodním žebříčku umístil. Obor obsadil 82. místo. Mezinárodní magisterský studijní program CEMS, který je na FPH vyučován, se umístil na  9. místě.

Magisterský program CEMS je společným projektem 30 prestižních vysokých škol a univerzit, které poskytují manažerské vzdělání.

V letošním žebříčku se umístily vysoké školy z 29 zemí. První místo obhájila University of St. Gallen (Švýcarsko), na druhém místě se opět umístila HEC Paris (Francie) a na třetím IE Business School (Španělsko). Tradičně nejúspěšnější byly francouzské a britské magisterské studijní obory. Z mimoevropských se prosadily univerzity v Austrálii, Kanadě, Brazílii, Spojených státech amerických, Číně a na Tchaj-wanu.

Studijní obory ze zemí střední a východní Evropy jsou zastoupeny pouze čtyřmi školami – polskou Warsaw School of Economics, maďarskou Corvinus University of Budapest, ruskou St Petersburg State University GSM a Fakultou podnikohospodářskou VŠE.

Žebříček Financial Times je k dispozici zde.