Veletrh pracovních příležitostí ŠANCE na VŠE přivítá rekordní počet firem

5. října
2017

Ve dnech 17. až 19. října se na Vysoké škole ekonomické v Praze (VŠE) uskuteční další veletrh pracovních příležitostí ŠANCE (1. a 2. patro Rajské budovy). Na veletrhu se tentokrát představí sto třináct zaměstnavatelů. Stejně jako v případě jarního termínu proto potrvá tři dny. Stánky firem budou pro studenty a absolventy z VŠE i jiných vysokých škol otevřeny každý den od 10 do 16:30 hodin. Vstup na veletrh je zdarma.

Návštěvníci se mohou osobně seznámit se zástupci více než stovky zaměstnavatelů. Protože se veletrhu každý den účastní jiné společnosti, doporučují pořadatelé navštívit veletrh v průběhu třech dnů opakovaně. Informace o jednotlivých firmách jsou dostupné na stránce sance.vse.cz, zde je také k nahlédnutí jejich umístění v prostoru veletrhu, aktuální pracovní nabídky od vystavujících a blog. V rámci doprovodného programu mohou zájemci v úterý konzultovat svůj podnikatelský záměr a ve čtvrtek možnosti podpory svého podnikání. Dále se mohou zúčastnit koučinku a ve středu probrat CV/profil na LinkedIn s HR profesionály. Návštěvníci, kteří přemýšlejí o přihlášce do programu CEMS, mohou navštívit tzv. CEMS assessment nanečisto. Reálné assessment centrum je součástí 2. kola přijímacího řízení.

Na veletrhu bude opět fungovat již osvědčený systém samolepek. Ty si budou moci návštěvníci vyzvednout u stánku č. 10. Jedna se týká studia, tj. zda je návštěvník studentem bakalářského či navazujícího typu studia nebo už absolvent. Druhá znamená, zda hledá part-time nebo full-time. Samolepky si návštěvníci umístí na oblečení a vystavující již budou vědět, s kým hovoří a jaké uplatnění dotyčný hledá.

Pro návštěvníky si letos pořadatelé veletrhu připravili soutěž. Ta bude probíhat každý den veletrhu a každý návštěvník se jí proto může zúčastnit hned třikrát. Ceny do soutěže věnovaly společnosti, jejichž stánky bude možné na veletrhu navštívit.

Počet vystavovatelů se nám s každým ročníkem navyšuje. Letos přivítáme celkem dvacet jedna nových firem, které ještě nikdy na veletrhu nevystavovaly. Celkem tedy máme za všechny tři dny sto třináct vystavujících subjektů, z toho je sedm z VŠE,“ uvádí koordinátorka ŠANCE Dana Berková. „V rámci veletrhu přibyl také prostor pro neziskový sektor.“

Veletrh ŠANCE propojuje studenty s praxí. Návštěvníci zde získají přehled o aktuální nabídce pracovních míst a požadavcích zaměstnavatelů z nejrůznějších oborů: bankovnictví, auditu, logistiky, IT, obchodu a mnohých dalších. Některé nabízené pozice jsou vhodné již pro studenty a mohou jim pomoci v získání praxe, která je velmi důležitým předpokladem dobrého pracovního uplatnění v budoucnu.