Výstava obrazů Radka Petříčka a plastik Petra Holuba

2008

V atriu Rajské budovy VŠE proběhla 14. dubna 2008 vernisáž výstavy obrazů Radka Petříčka a plastik Petra Holuba, která je organizována v rámci 12. salonu VŠE.

Výstavu zahájil akademický malíř prof. Boris Jirků, hudebně doprovodil Miroslav Kejmar a sólisté České filharmonie.

Radek Petříček se narodil v roce 1978 v Hořicích v Podkrkonoší. V letech 1997-99 studoval na Vyšší odborné škole restauračních a konzervačních technik v Litomyšli. V letech 1999-2005 absolvoval ateliér restaurování uměleckých děl malířských a dřevěných polychromovaných plastik na AVU. V současné době působí jako asistent v ateliéru figurální kresby prof. Borise Jirků na VŠUP. Od roku 2004 vystavoval své malby již při několika příležitostech.

Petr Holub se narodil v roce 1976 v Praze. Svá studia sochařství zahájil roku 1991 na Soukromé mistrovské škole uměleckého designu v Praze u prof. akad. soch. Jiřího Kryštůfka. Následně vystudoval Fakultu výtvarných umění VUT v Brně u prof. Vladimíra Preclíka a akad.soch. Michaela Gabriela. V současné době pracuje v restaurátorském ateliéru, spolupracuje na realizacích akad. soch. Stefana Milkova. Mimo jiné se věnuje i designu bytových doplňků, spolupracoval např. s akad. soch. Zdeňkem Lhotským. Od roku 1992 se účastnil více než desítky společných výstav.

Výstava potrvá do 15. května 2008.