Studenti VŠE opět uspěli v soutěži Solve It společnosti McKinsey & Company

8. listopadu
2017

Studenti VŠE opět uspěli v soutěži Solve It pořádané přední konzultantskou společností McKinsey & Company. Team Seal X, ve složení Anh Hoang (FPH+EUR), Roman Ondrčka (FPH+PF UK), Anna Zbirovská (FMV+PF UK) a Tomáš Ročeň (nyní CERGE-EI, absolvent FFÚ) zvítězili ve dvoukolové soutěži.

V prvním kole soutěžilo přes 40 týmů o postup do finále, kam se díky svým nápadům a strategickému plánování probojovalo 5 týmů. Tento ročník soutěže byl specifický v tom, že se v obou kolech pracovalo na reálných případech konkrétních projektů. Tím prvním byla Kavárna Bílá Vrána, která zaměstnává osoby s mentálním postižením. Druhým a finálovým projektem bylo Loono, které šíří povědomí o prevenci rakoviny skrze kampaň #prsakoule a nyní nově i o kardiovaskulárních chorobách v kampani #žiješsrdcem.

Pro tři z účastníků VŠE se jedná o druhé vítězství v takto prestižní soutěži. Roman a Anh v loňském roce pokořili BCG Strategy Cup, Tomáš Solvers’Cup. Soutěžní premiéra to byla pro Aničku, která dodává: “Největší výhrou pro nás není letenka kamkoliv po světě, ale fakt, že jsme měli možnost reálně pomoci dobré věci, a že naše doporučení a strategie budou využity v praxi.”

Více informací o události zde.