VŠE přivítá zájemce o studium na společném Dni otevřených dveří všech fakult

11. prosince
2017

Vysoká škola ekonomická v Praze otevře své dveře všem zájemcům o bakalářské studium v úterý 19. prosince. Informace o studiu a studentském životě na VŠE poskytnou zájemcům zástupci všech šesti fakult, odborná pracoviště i současní studenti.

Společný Den otevřených dveří všech fakult VŠE se koná v úterý 19. prosince 2017 v atriu Rajské budovy. Program pro návštěvníky začne už v 8:30 a potrvá až do odpoledních hodin. V rámci jednoho dne budou mít studenti středních škol i ostatní zájemci o studium příležitost dozvědět se informace o Fakultě financí a účetnictví, Fakultě mezinárodních vztahů, Fakultě podnikohospodářské, Fakultě informatiky a statistiky, Národohospodářské fakultě a Fakultě managementu v Jindřichově Hradci, a tím pádem o téměř 30 studijních oborech najednou. Nejen, že se tak dozví, co studium na jednotlivých fakultách VŠE obnáší, ale třeba objeví i obor, o kterém původně ani neuvažovali.

Studenti středních škol si v rámci celodenního programu můžou popovídat přímo se svými budoucími spolužáky. Informace tak získají od těch nejpovolanějších, na jednotlivých stáncích se seznámí s vybranými studentskými organizacemi, které na VŠE působí, nebo s pracovišti, která zajišťují profesní poradenství, výjezdy studentů do zahraničí, sportovní aktivity atd. Přímo na místě pak bude možné zúčastnit se pokusu v laboratoři experimentální ekonomie, zažít realitu finančních trhů v investiční hře nebo si ověřit své sportovní nadání na herní konzoli. Informace o jednotlivých fakultách budou prezentovány na příslušných stáncích a v rámci přednášek, které budou probíhat ve vyhrazených učebnách.

A pro koho bude informací ještě stále málo, ten se může zúčastnit jedné z exkurzí po kampusu školy. Ty budou probíhat každou půl hodinu a jejich součástí bude i soutěž o ceny. Studenti středních škol si navíc můžou vyzkoušet zkrácenou podobu přijímacích testů nanečisto nebo načerpat informace o možnostech získání mezinárodních jazykových certifikátů.

Kompletní informace o společném Dni otevřených dveří jsou k nalezení na webu http://pr.vse.cz/dod/.

Podívejte se na vlog studenta VŠE Vojty o tom, proč si právě on vybral VŠE.