Evropské fórum Vědy a Techniky Praha

22. května
2008

Projekt Česká hlava na podporu vědecké a technické inteligence pořádal ve spolupráci s Vysokou školou ekonomickou v Praze 7. ročník mezinárodní konference.

Letos s názvem

Efektivita Evropské vědy a její konkurenceschopnost vůči světu

Konference se konala dne 22. května 2008 v prostorách Rajské budovy Vysoké školy ekonomické v Praze.

Na dopoledním jednání (aula Rajské budovy), které zahájil náměstek ministra školství, mládeže a tělovýchovy České republiky prof. Ing. Vlastimil Růžička, CSc., vystoupil mj. Michel Chatelier, vědecký ředitel globálního projektu ITER, a John Ellis, vědecký ředitel CERNu. Od 13.30 hod. měl přednášku Steve Ballmer, generální ředitel Microsoftu (více: zde).

Od 15 do 17 hod. proběhla další jednání formou diskusních kulatých stolů. Garantem diskusního stolu "Ekonomika a životní prostředí" byla Vysoká škola ekonomická v Praze.

Záznam přednášky Steva Ballmera najdete zde