Innovation Thursday

30. května
2008

Ve čtvrtek 19. 6. 2008 se na Vysoké škole ekonomické v Praze (VŠE) uskuteční třetí setkání INNOVATION THURSDAY s názvem „Inovativnost, prostředí a spolupráce univerzit a průmyslu v Česku„.

Toto setkání na VŠE organizuje Rozvojové a poradenské centrum ve spolupráci s Tuesday Business Network, Technologickým centrem AV ČR, Microsoftem a dalšími partnery.

INNOVATION THURSDAY je nová platforma pro setkávání a sdílení informací i zkušeností se zaměřením na inovace v podnikání a jejich efektivnější uplatnění. Cílem projektu je demonstrovat význam inovací a jejich dopad na konkurenceschopnost, hospodářský rozvoj a sociální potřeby společnosti. Iniciativa je zaměřena zejména na konkrétní problémy začínajících a pokročilých malých a středních podniků, stejně jako korporací a akademických týmů a projektů. Umožňuje dále setkávání a sdílení zkušeností mezi inovátory, investory a tvůrci inovačního prostředí a podporuje je v komerční realizaci nápadů a uvádění výrobků na trh. První setkání INNOVATION THURSDAY se uskutečnilo v únoru v Senátu ČR a věnovalo se problematice inovací v ČR, druhé bylo již specificky zaměřené na oblast financování inovativních start-upů a konalo se 29. 5. 2008 v PWC.

Setkání na půdě VŠE bude zaměřeno na podpůrné prostředí pro inovace, spolupráci mezi firmami a akademickými pracovišti a možnosti jejich zlepšení. Během červnového setkání INNOVATION THURSDAY chceme společně s účastníky identifikovat překážky pro efektivnější vznik inovací a jejich přenos do praxe a hledat způsoby, jak je překonat. Budeme mluvit o podnikavosti studentů i akademiků, strnulosti výzkumných pracovišť, spin-offech a zahraničních zkušenostech. Vystoupí rektor VŠE prof. Richard Hindls, CEO Google Izrael Meir Brand a Managing Director společnosti CTI Invest Jean-Pierre Vuilleumier.

Účastníky čeká i zajímavá panelová diskuze na téma „Jak udělat z Česka centrum inovací?„, které se zúčastní prezident TBN Ivan Pilný, Chairman Europe společnosti Microsoft Jan Mühlfeit, vedoucí katedry kybernetiky FEL ČVUT Vladimír Mařík a CEO společnosti NewsTin František Vrábel..

INNOVATION THURSDAY se uskuteční 19. 6. 2008 od 14.30 do 19.00 v prostorách foyer Rajské budovy VŠE a v místnosti RB101.

Vstup na konferenci je zdarma, studenti, absolventi a pedagogové VŠE jsou na ni srdečně zváni. Na akci je nicméně potřeba se zaregistrovat, a to: zde.

Více informací o INNOVATION THURSDAY je možné nalézt na: