Studenti VŠE uspěli v celosvětové marketingové soutěži společnosti Google

22. července
2008

Čtyři ze šesti studentských týmů Vysoké školy ekonomické v Praze postoupily do semifinále celosvětové soutěže Google Online Marketing Challenge. V konkurenci 1 650 týmů ze 47 zemí se tak studenti VŠE zařadili mezi 50 nejlepších týmů Evropy a zároveň mezi 150 nejlepších týmů na světě.

Každý tým studentů měl k dispozici investiční prostředky v hodnotě asi 3 000 Kč. Úkolem bylo vytvořit efektivní internetovou reklamní kampaň pro místní firmu, následně pak vyhodnotit výsledky kampaně a doporučit její další rozvoj.

VŠE je jedinou českou veřejnou vysokou školou, která se soutěže zúčastnila. Všech šest studentských týmů bylo složeno z řad účastníků kurzu Marketing na internetu (3MG427). „O soutěži jsme se dozvěděli přímým oslovením českého zastoupení firmy Google. Soutěž byla lákovou příležitostí, jak obohatit výuku a nabídnout studentům praktickou zkušenost v oblasti internetové reklamy,“ říká Ing. Václav Stříteský, garant kurzu Marketing na internetu.

Více o soutěži najdete na http://www.google.com/onlinechallenge/index.html