Rektor udělil ceny za prestižní publikace

18. února
2009

Na únorovém kolegium rektora byly předány ceny za nejlepší knižní publikace a za nejlepší články autorů VŠE v Praze. Ocenění získali učitelé Fakulty financí a účetnictví, Fakulty mezinárodních vztahů, Fakulty informatiky a statistiky a Národohospodářské fakulty.

Fakulty předkládají každoročně k 15. říjnu maximálně čtyři návrhy na knižní publikace a tři návrhy na vědecké články Grantové komisi VŠE, jež předloží své návrhy rektorovi.

V kategorii knižní publikace mohou být oceněny: práce monografického charakteru, moderní vysokoškolské učebnice, popularizační díla v oblasti ekonomických věd, práce prezentující významný výzkumný projekt nebo encyklopedické práce v oblasti ekonomických věd. U vědeckých článků se ocenění uděluje pouze za články v časopisech s impakt faktorem a za články v recenzovaných časopisech, které lze chápat jako významné a které zvyšují prestiž a váhu VŠE jako celku.

Na prvním místě se v roce 2008 umístila publikace doc. Ing. Petra Šauera, CSc. "Introduction to Environmental Economics and Policy", která byla vydána v Nakladatelství a vydavatelství litomyšlského semináře. Na druhém místě se umístila publikace "Nový regionalismus: teorie a případová studie (Evropská unie)" prof. Ing. Evy Cihelkové, CSc. a kol., jež vyšla v Nakladatelství C.H.Beck. Třetí místo získal prof. Ing. Roman Hušek, CSc. za dílo "Ekonometrická analýza", které bylo vydáno Nakladatelstvím VŠE Oeconomica.

V kategorii nejlepších článků byla udělena dvě první místa článkům " External Balance in a Transition Economy (The Role of Foreign Direct Investments)" prof. Ing. Martina Mandela, CSc. a doc. Ing. Vladimíra Tomšíka, Ph.D. a "On Possibilistic Marginal Problem" RNDr. Jiřiny Vejnarové, CSc. Třetí místo získal PhDr. Ing. Marek Ložek, Ph.D. za článek "Zachrání Evropu migrace?".

Rektor VŠE v Praze prof. Ing. Richard Hindls, CSc., dr.h.c. poděkoval všem oceněným za vzornou reprezentaci školy a zdůraznil mimořádný význam vědecko-výzkumné činnosti pro rozvoj VŠE a její dobré jméno.

Fotografie č. 1: Ocenění autoři
Fotografie č. 2: Vítěz kategorie knižní publikace, doc. Ing. Petr Šauer, CSc., Národohospodářská fakulta
Fotografie č.3: Vítěz kategorie nejlepší článek prof. Ing. Martin Mandel, CSc., Fakulta financí a účetnictví
Fotografie č. 4 Vítězka kategorie nejlepší článek RNDr. Jiřina Vejnarová, CSc., Fakulta informatiky a statistiky