Magisterský program International Business – Central European Business Realities

21. února
2009

VŠE v Praze otevírá v příštím akademickém roce již po osmé magisterský navazující program International Business – Central European Business Realities, který je plně vyučovaný v angličtině a umožňuje získat ve dvou letech studia tzv. double degree, tj diplom z VŠE a zároveň diplom z další univerzity v Německu, ve Francii, v Rakousku nebo ve Švýcarsku.

Přihlášky do programu International Business – Central European Business Realities se podávají do 30. dubna 2009. Podmínkami pro přijetí je absolvované bakalářské studium, výborná znalost anglického jazyka a složení přijímací zkoušky, při které student prokazuje schopnost strukturovaně pojednat o širším ekonomickém problému. Pro program International Business není vyžadován bakalářský diplom z ekonomické oblasti.

Obsahově je program zaměřen na mezinárodní podnikání při akcentování specifik podnikatelského prostředí střední (a východní) Evropy. Profilovými kurzy navazujícího magisterského studia jsou ekonomika, mezinárodní finance, mezinárodní management a strategické manažerské účetnictví, mezinárodní marketing a komunikace, mezinárodní obchod a obchodní politika, mezikulturní vyjednávání. V rámci volitelné části programu mají studenti možnost vybrat si z celoškolské nabídky více než 70 anglicky vyučovaných kurzů, včetně kurzů intenzivních vyučovaných zahraničními hostujícími profesory.

Do každého ročníku studia je přijímáno 30 studentů, kteří jsou na semináře rozděleni do dvou skupin, čímž je zajištěn efektivní výukový proces a možnost intenzivní diskuse. V programu vyučují jak učitelé z VŠE, tak profesoři ze zahraničních partnerských univerzit. V kurzech jako hosté přednášejí také manažeři zahraničních firem.

Studenti mají možnost studovat druhý akademický rok programu na zahraničních universitách v Lyonu, Mohuči, Innsbrucku nebo Ženevě. Partnerské zahraniční programy jsou plně kompatibilní s programem International Business a po absolvování studenti získávají diplom jak z VŠE, tak i ze zahraniční univerzity, tzv. double degree.

Školné je stanoveno na 3 600,- euro za akademický rok (placení je rozloženo na semestry).

V současné době v programu studuje 54 studentů ze 33 zemí – Albánie, Azerbajdžánu, Bulharska, ČR, Ekvádoru, Finska, Filipín, Francie, Ghany, Indie, Kanady, Kazachstánu, Korei, Libanonu, Litvy, Makedonie, Maroka, Mexika, Nizozemí, Palestiny, Ruska, Řecka, Slovenska, Slovinska, Srbska, Španělska, Ukrajiny, Uzbekistánu, Taiwanu, Thajska, Turecka, USA, Venezuely.

Den otevřených dveří programu se koná dne 23. března 2009 od 10.00 do 12.00 na č. 539 v Rajské budově VŠE, nám. W. Churchilla 4, Praha 3.

Kontakt a informace:
International Business
Nám. W. Churchilla 4, 130 67 Praha 3
Místnost č. 547, Rajská budova
Tel.: 224 098 847, fax 224 098 597
E-mail: ib@vse.cz; krejcii@vse.cz

Fotografie č. 1: Akademická ředitelka programu Ing. Ludmila Štěrbová, CSc. se studenty 2.ročníku
Fotografie č. 2: Gina Gook, MBA při přednášce z Mezinárodního marketingu
Fotografie č. 3: Prezentace programu double degree, děkan IAE de Lyon Jérôme Rive s Ing. Štěrbovou
Fotografie č. 4: Studenti 1. ročníku