Mezinárodní soutěž Trust by Danone

2009

Společnost Danone pořádá již několik let mezinárodní soutěž Trust by Danone. V této business hře si pěti členné týmy studentů z celé ČR mohly vyzkoušet, jaké to je řídit společnost jako je Danone a jeden den se stát vrcholovým managementem.

Úspěch v soutěži byl záležel na manažerských dovednostech, strategických rozhodnutí, kreativitě a rychlých reakcích studentů.

Trust by Danone se zúčastnilo celkem 20 týmů z celé České republiky i Slovenska. Pouhých 5 týmů postoupilo do národního finále, kde musely prezentovat své výsledky v angličtině před předními představiteli Danone. Vítězným týmem se stal tým složený z převážné částí ze studentů z VŠE! VŠE opět dokázala svou vysokou úroveň a kvalitu. Tomáš Mudra, Ján Čavojec, Andrea Korečková, Peter Černák a Matej Michlík, jako tým Five Elements, jeli reprezentovat ČR na 4 dny do Paříže a utkat se tak s dalšími 9 státy z celého světa.

Mezinárodní soutěž se skládala ze 2 částí – natočení kreativního a zajímavého youtube videa a vytvoření obchodní strategie pro danou zemi (v našem případě pro ČR). V obchodní strategii se Česká republika umístila na jednom z předních míst. Celkově se studenti z VŠE umístili v Paříži na 4. místě.