28. 5. 2009: 8. evropské fórum vědy a techniky Praha

4. května
2009

Česká hlava, společnost na podporu vědecké a technické inteligence, pořádala ve spolupráci s Vysokou školou ekonomickou v Praze 8. ročník mezinárodní konference s hlavním tématem "Věda motorem inovací".

Konference se uskutečnila dne 28. května 2009 v prostorách Rajské budovy Vysoké školy ekonomické v Praze. Na dopoledním jednání vystoupil Kurt Wüthrich, který je nositelem Nobelovy ceny za chemii, Helene Richardsson, ICT-stratég Švédské asociace místních orgánů a regionů, Jiří Paroubek, předseda ČSSD a bývalý premiér, a Dominique Langevin, ředitelka výzkumu v Národním centru vědeckého výzkumu ve Francii.

V odpoledních hodinách proběhla jednání formou diskusních kulatých stolů.

• "Česká účast v rámcových programech a skandinávský model úspěšnosti (v prioritě Zdraví)" – garantem diskusního stolu bylo Technologické centrum AV ČR a Vysoká škola ekonomická v Praze.

• Kulatý stůl deníku MFDnes: "Kde se to zastaví?" – Etické hranice vědy

• Workshop OKO Věda a média: "Jak vrtěti médii"

Další informace na www.ceskahlava.cz.

veda_forum2.jpg

veda_forum3.jpg