Týden třídění odpadu na VŠE

18. října
2009

V týdnu od 19. do 23. října 2009 se na VŠE uskuteční řada akcí v rámci Týdne třídění odpadu. Studentskou iniciativu podpořilo vedení školy mimo jiné i vybavením velkých učeben nádobami na tříděný odpad.

Studentské organizace oikos Praha a Studentský list připravily v rámci Týdne tříděného odpadu zajímavý program:

• Od pondělí 19.10. do středy 21.10. se koná výstava zahrnující speciální výukové modely k tématu recyklace (od 9,00 před RB 101). K dispozici studentům bude profesionální lektor, přijdťe se zeptat na vše, co vás zajímá!
  • Na stánku před RB 101 bude od pondělí do středy zdarma k dostání speciální vydání Studentského listu, věnující se tématu.
  • V úterý 20.10. vystoupí v RB 101 od 19.30 ing. Miroslav Zámečník, člen NERVu a odborník na environmentální ekonomii. Přednášet bude na téma Green Economy.
  • Ve středu 21.10. se na panelové diskuzi s podnikateli představí mimo jiné firmy OP Tiger a Evergreen boutique, které kladou důraz na ekologicky šetrné výrobní postupy. Setkání se uskuteční v 19.30 v RB 212 a nebude chybět ani módní přehlídka ekologicky šetrných modelů.
  • Film HOME světoznámého fotografa Yanna Arthuse-Bertranda, jehož výstava fotografií nazvaná Země krásná neznámá se uskutečnila i v Praze, bude promítán ve čtvrtek od 19.30 v Likešově aule. Film výjimečný svým pojetím, zpracováním i posláním si klade za cíl oslovit co největší množství obyvatel Země a přimět je si uvědomit, jaký dopad má naše jednání na naši planetu.
  • Studenti a zaměstnanci VŠE budou mít příležitost zúčastnit se bezplatné exkurze do jedné ze tří "spaloven" odpadu svého druhu v České republice – zařízení na energetické využití odpadu v Praze – Malešicích. Termín prohlídky, na níž je obvykle nutné zapsat se do pořadníku a je zpoplatněná, je 20. listopadu a 23. listopadu. Zájemci se mohou přihlásit na info@oikos-praha.org.
  • Projekt (re)CYCLE FASHION…pošli to dál! Výběr oblečení pro dětský domov v Pyšelích probíhá od 14:30 do 17:45 v úterý, od 9:15 do 11:45 ve středu a od 14:30 do 16:00 ve čtvrtek v kanceláři oikos Praha v SB401.
  • Výstava Tajemství Vašeho trička se koná od 14.10. do 28.10. v atriu Rajské budovy.

Cílem projektu Týden třídění odpadu je upozornit studenty a zaměstnance VŠE na to, že škola klade důraz na ekologicky šetrné chování. S novým semestrem proto pořídila celkem sto čtyři nových košů na tříděný a komunální odpad. Za spolupráce oikos Praha, Studentského listu a vedení VŠE byly připraveny akce, které by měly přispět k rozšíření povědomí o této novince a zároveň poutavým způsobem provést osvětu na dané téma.

Všechny akce jsou volně přístupné všem zájemcům, které tímto srdečně zveme!

Více informací na www.ilist.cz a www.oikos-praha.org.