Buddy System na valné hromadě zvolil nové vedení

3. listopadu
2009

Občanské sdružení ESN VŠE Praha – Buddy System si na valné hromadě konané 21. 10. 2009 zvolilo nové vedení pro rok 2009/2010. Novou prezidentkou se stala Lucie Kalinová a viceprezidentkou byla zvolena Michaela Zimolová. Novým pokladníkem se stala Lenka Račanská. Po zvolení nového vedení byla odhlasována i nová verze stanov organizace.

Na vedoucích pozicích se ocitly tři dívky: prezidentka Lucie Kalinová, viceprezidentka Michaela Zimolová a jako pokladník sdružení Lenka Račanská. Vystřídají tak dívčí trio z minulého roku: Janu Rehákovou, Martinu Chládovou a Hanu Sedláčkovou.

Před novým vedením organizace stojí mnoho úkolů a výzev a ony samy mají množství plánů, které by chtěly během příštího roku realizovat. Rády by zapojily členy Buddy Systemu do dalších projektů ESN International jako je například Youth in Action, které členům mohou přinést další užitečné zkušenosti do budoucna. Zaměřit se chtějí i na rozvoj spolupráce s dalšími studentskými organizacemi a na komunikaci mezi jednotlivými procesy v rámci Buddy Systemu.

Po zvolení nového vedení organizace, byla schválena nová verze stanov občanského sdružení. Mění se například volební období na časové rozmezí sladěné s kalendářním rokem a zavádí se tzv. transition period pro nové vedení, aby se mohlo postupně seznamovat se svými povinnostmi.

Na valné hromadě členové Buddy Systemu navíc odhlasovali jednu čestnou členku organizace, kterou se stala Martina Vislocká. Ta se v minulosti zasadila o rozvoj aktivit Buddy Systemu, zvláště při organizaci výletů pro zahraniční studenty do Polska a Německa.

Vzhledem k odsouhlaseným stanovám, se příští valná hromada občanského sdružení ESN VŠE Praha – Buddy System bude konat v listopadu 2010. Více o Buddy Systemu a jeho aktivitách se můžete dozvědět na stránkách: http://buddy.vse.cz