Den vědy na pražských vysokých školách: Scientia Pragensis

7. prosince
2009

V pátek 27. listopadu 2009 se v prostorách Vysoké školy ekonomické v Praze uskutečnil třetí ročník akce pěti pražských vysokých škol s názvem Scientia Pragensis – Den vědy na pražských vysokých školách.

Cílem akce, na které se kromě VŠE podílela Česká zemědělská univerzita v Praze, České vysoké učení technické v Praze, Univerzita Karlova v Praze,Vysoká škola chemicko-technologická v Praze, bylo ukázat, že vysoké školy nejsou jen vzdělávací, ale i výzkumné instituce a zároveň přiblížit vědu a vědeckou činnost na pražských univerzitách široké veřejnosti formou přednášek, diskusního klubu a prezentací konkrétních ukázek aplikace vědy.

Účastníci tak měli možnost vyslechnout odborné přednášky na nejrůznější témata a to přímo v podání vědců, kteří se tímto tématem dlouhodobě zabývají. Součástí byl i diskusní klub na téma Doprava – dobrý sluha a zlý pán. Největší pozornost však lákaly stánky jednotlivých škol, kde byly prezentovány výsledky či proces výzkumu.

V rámci doprovodného programu se představilo i Národní technické muzeum. Návštěvníci měli možnost si sestavit jednoduchý hvězdářský dalekohled či si mohli vyzkoušet šlapací generátor.

Akce se koná pod záštitou primátora hl. města Prahy MUDr. Pavla Béma, za finanční podpory České spořitelny, a.s., společností Unipetrol, Sigma – Aldrich a Pražská plynárenská, a.s. Mediálními partnery jsou Český rozhlas Leonardo a ČT24.

Scientia Pragensis je unikátní projekt, jenž přesahuje hranice vědy a stává se kulturní událostí s širokým významem. Pražské vysoké školy uspořádaly tuto akci již potřetí.

Podrobné informace včetně prezentací přednášejících a fotografie z letošního ročníku najdete na webových stránkách www.sciprag.cz.

Fotogalerie: