20 let francouzsko-české spolupráce

7. září
2010

Francouzsko-český institut řízení (IFTG) slaví 20 let od svého založení. V rámci oslav se koná mezinárodní konference frankofonních vědců i setkání s absolventy na půdě školy a velvyslanectví Francouzské republiky.

Francouzsko-československý institut řízení byl založen 1. července 1990 díky iniciativě francouzského velvyslanectví v Praze, které se rozhodlo podpořit transformaci československé ekonomiky formou vzdělávání manažerů a vysokoškolských pedagogů. Byl prvním mezinárodním institutem VŠE v Praze a díky velkorysému stipendijnímu programu francouzské vlády se podařilo vyslat na stáž do Francie řadu pedagogů, z nichž se později konstituoval pedagogický tým, který v postgraduálním kurzu typu MBA učí dodnes.

lyon2.jpgHlavními partnery z francouzské strany jsou Université Jean Moulin Lyon 3, IAE de Lyon; Université Paris 1 – Panthéon – Sorbonne, IAE de Paris; Audencia Nantes a IAE de Nice. Více než 400 absolventů dnes působí nejčastěji v manažerských pozicích ve francouzských společnostech, v podnicích, které s frankofonními teritorii obchodují i ve státní správě.

Při příležitosti oslav se koná mezinárodní konference na téma „"La crise mondiale et les perspectives de reprise des économies européennes“. Účastníci konference z ČR, Francie, Itálie, Maďarska, Polska, Portugalska, Rumunska a Slovenska budou diskutovat o problémech ekonomické krize a možnostech oživení evropských ekonomik ve dnech 9. a 10. září 2010. Jedná se již o 16. ročník setkání frankofonních vědců mezinárodní sítě PGV, jejímž je VŠE v Praze aktivním členem. Partnery konference jsou i Université Pierre Mendès France de Grenoble a společnost L´Oréal ČR.

lyon.jpgFotografie :

1. Návštěva děkana IAE de Lyon prof. Jérôme Riva  na Francouzsko-českém institutu řízení.
  2. Přednáška ekonomického rady Bernarda Boidina v kurzu MBA-MAE .
  3. Université Jean Moulin Lyon 3.
iae_lyon_ujm.jpg logo_RE__PUBLIQUE_FRANC__AISE_Liberte___Egalite___Fraternite__.jpg iftg_logo.jpg