Orchestr VŠE zahájil 10. sezonu koncertem v Senátu PČR

3. listopadu
2010

U příležitosti zahájení 10. hudební sezony Orchestru VŠE se 26. října 2010 uskutečnil slavnostní koncert v Hlavním sále Valdštejnského paláce Senátu PČR.

Pod taktovkou šéfdirigenta Haiga Utidjiana zaznělo v průběhu večera Německé Requiem od Johannesa Brahmse, na kterém spoluúčinkovali sólisté Věra Kavanová-Poláchová a Petr Sejpal a Sbor Univerzity Karlovy v Praze. Úvodní řeč při zahájení tohoto slavnostního koncertu pronesl prorektor pro strategii doc. Ing. Jakub Fischer, Ph.D., který stručně představil Orchestr VŠE přítomným divákům a zdůraznil jeho významnou úlohu při reprezentaci Vysoké školy ekonomické v Praze. Koncert byl pořádán za podpory Senátu PČR, České spořitelny, a.s. a Vysoké školy ekonomické v Praze.

Orchestr VŠE má v současné době několik desítek členů a hraje hudbu jak klasickou, jako například díla J. S. Bacha, J. Haydna, W. A. Mozarta, L. Beethovena nebo A. Dvořáka, tak i modernější, například hudbu z filmu Piráti z Karibiku, Chicago nebo Růžového pantera. Pod vedením šéfdirigenta Haiga Utidjiana a dirigentky Kateřiny Maňasové studuje díla nabitá povznášejícími tóny, které s potěšením zprostředkovává široké hudební veřejnosti. Orchestr VŠE pravidelně koncertuje v Praze, ale svým uměním potěšil několikrát i zahraniční publikum, například při soutěži studentských orchestrů v belgickém Neerpeltu. V nejbližší době bude možnost jej uslyšet na Dnu s VŠE 20. 11. 2010.