Národní ekonomická rada vlády – její úloha, cíle, úkoly

12. listopadu
2010

V úterý 23. 11. 2010 od 19:45 ve Vencovského aule VŠE pořádá Ekonomický klub Mladé občanské platformy diskuzi studentů se členy Národní ekonomické rady vlády (NERV).

Akce nese název

Národní ekonomická rada vlády – její úloha, cíle, úkoly

NERV je poradním orgánem, který pomáhá vládě nalézt nejvhodnější podobu reforem a ekonomických opatření. Je složen z patnácti předních českých osobností z akademické sféry i ekonomické praxe, které mají reálný vliv na institucionální uspořádání a praktickou hospodářskou politiku naší země. Na půdě VŠE se tento orgán představuje poprvé v novém složení dle jmenování premiéra Petra Nečase v srpnu 2010.

Na akci vystoupí tito členové NERVu:

• Vladimír Dlouhý – ekonomický poradce Goldman Sachs
  • Jiří Schwarz – docent ekonomie NF VŠE
  • Petr Zahradník – konzultant EU Office České spořitelny

Program akce:
David Havlíček (tajemník NERVu) představí členy, úlohu a fungování NERVu. Členové krátce pohovoří o hlavních problémech ČR, které NERV řeší. Následovat bude diskuze se studenty.

Kontakt a bližší informace:
Ekonomický klub Mladé občanské platformy (pořadatel akce), www.ekonomickyklub.cz
Karina Kubelková (organizátorka), karina.kubelkova@ekonomickyklub.cz
Akce – facebook