Úspěchy sportovců VŠE v roce 2010

1. prosince
2010

Rok 2010 byl pro sportovce – studenty VŠE v Praze velmi úspěšný. Hlavní sportovní událostí roku byl 9. ročník Českých akademických her.

Her se zúčastnilo celkem 2300 sportovců a 150 trenérů a doprovodu z 37 českých vysokých škol. Vysokoškoláci soutěžili ve 25 sportovních disciplinách. Možnost zúčastnit se tohoto vrcholného sportovního setkání studentů dostanou pouze ti, kdož projdou sítem kvalifikačních turnajů a soutěží – Sportovními přebory vysokých škol, které probíhají v průběhu celého roku. Do finálových soutěží postoupilo z VŠE v kolektivních sportech 9 týmů, v individuálních sportech se kvalifikovalo více než 100 studentů.

Vysoká škola ekonomická v Praze se umístila na 4. místě, pouze s malou bodovou ztrátou na medailové pozice. Je to nejlepší umístění od obnovení Českých akademických her.

Největšího úspěchu dosáhly týmy basketbalistek, volejbalistů a stolního tenisu, které v turnajích zvítězily a staly se Akademickými mistry ČR. Družstvo mužů volejbalistů si tak vybojovalo účast na Mistrovství Evropy univerzit, které se uskuteční v příštím roce v Srbsku. Zlaté medaile získala i řada jednotlivců v individuálních disciplinách. Jednalo se o beach volejbalové dvojice, tenis, veslování, jachting a sportovní gymnastiku.

Druhé místo získaly florbalistky. Házenkáři, hráči badmintonu a sportovní lezci získali místo třetí. Na „ nemedailových“ pozicích se umístili basketbalisté na místě čtvrtém a házenkářky a florbalisté na místě pátém.

Při výčtu sportovních úspěchů je třeba uvést i vynikající výsledky těch, jejichž discipliny probíhaly mimo rámec Českých akademických her –  úspěch gymnastů na Akademickém mistrovství v Liberci, kde studenti VŠE získali 1. místo na trampolínách a 5. místo v akrobacii žen. Řadu vynikajících výsledků dosáhli šermíři a gymnastky v různých disciplinách sportovního aerobiku. Zmínit je třeba i umístění lyžařů, kteří postoupili na Akademickém mistrovství v Novém Městě na Moravě nebo účast hokejistů na finálovém turnaji. Ve veslování obsadili sportovci VŠE na Akademickém mistrovství 1. místo ve skifu, v jachtingu má VŠE mistra republiky.

Kromě akademických soutěží se studenti účastní řady turnajů a soutěží, kde si účast sami organizují, financují a kde byli v uplynulém roce také velmi úspěšní. Patří se fotbalový tým školy, který zvítězil na mezinárodním turnaji v Holandsku či volejbalisté, kteří postoupili do finále v Miláně.

Řada sportovních akcí probíhá také v rámci školy. Patří sem například atletický desetiboj, pravidelná soutěž v badmintonu, akce, které organizují studenti v rámci sportovní studentské organizace Sport (sport.vse.cz) atp.