VŠE získala ocenění „1st Business School in Eastern Europe“

13. října
2011

VŠE se stala vítězem již počtvrté za sebou. V rankingu Eduniversal jí byl udělen nejvyšší počet pěti palem, které symbolizují rozvoj internacionalizace.

V rámci 4. ročníku konference „Eduniversal World Convention 2011“ byly 12. října 2011 na slavnostním gala večeru v čínské Šanghaji vyhlášeny výsledky volby děkanů a rektorů prestižních vysokých škol, kteří vybrali tři nejlepší ekonomické univerzity „Top 3 Best Business Schools“ z devíti světových regionů. Cenu převzal doc. Ing. Jakub Fischer, PhD, prorektor pro strategii.

Celkem 1000 vybraných škol ze 150 zemí celého světa je členěno podle geografického hlediska do regionů Afrika, střední Asie, východní Evropa, Střední východ, Dálný východ, Latinská Amerika, Severní Amerika, Oceánie a západní Evropa. Nejvíce nominovaných škol pochází z vyspělých regionů, např. v západní Evropě bylo vybráno 256 a v severní Americe 180 vysokých škol. V regionu východní Evropa soutěžila Vysoká škola ekonomická se 74 univerzitami z 20 zemí.

Cílem hodnocení je ocenit vysoké školy, které mají nejlepší výsledky v oblasti internacionalizace. Výběr škol zařazených do hodnocení provádí Mezinárodní vědecký výbor složený z nezávislých expertů.  Při hodnocení mohou školy získat od jedné do pěti palem „Palm Awards“ podle počtu získaných hlasů od děkanů či rektorů a podle kritérií, jimiž jsou hodnoceny úspěchy v oblasti internacionalizace. Do nejvyšší kategorie „Universal Business School“ symbolicky oceněné pěti palmovými listy může být zařazeno pouze 100 nejúspěšnějších světových škol bez ohledu na region, ve kterém škola působí. Ze zemí východoevropského regionu se do této kategorie probojovaly pouze 3 univerzity: VŠE, St. Petersburg State University – Graduate School of Management a SGH – Warsaw School of Economics.

Tabulka: Školy oceněné v hodnocení Eduniversal 2011

2 Dánsko Copenhagen Business School
3 Francie INSEAD

*Partnerská škola VŠE

Více informací o metodologii je možné získat na webových stránkách: http://www.eduniversal-ranking.com/methodology/.