Výroční zasedání CEMS 2011

3. prosince
2011

Každoroční „CEMS Annual Events“ jsou jednou z nejdůležitějších událostí roku pro všechny partnery strategické aliance 26 prestižních vysokých škol ekonomických a více než 60 nadnárodních firem. Hlavním projektem CEMSu je společný navazující magisterský studijní program Master in International Management. VŠE je aktivním členem této aliance již více než 12 let.

Výroční zasedání je příležitostí nejen pro setkání zástupců partnerských škol, ale zejména pro přijímání zásadních rozhodnutí o dalším směřování aliance. V Portugalsku se ve dnech 8. až 10. prosince 2011 sejdou rektoři na zasedání Strategického výboru, prorektoři na zasedání Výkonného výboru i akademičtí ředitelé, kteří zodpovídají za obsahovou náplň a kvalitu společného programu. Významnou událostí bude slavnostní promoce studentů, kteří úspěšně absolvovali v roce 2011 program CEMS MIM. V loňském roce se tato událost konala na Rotterdam School of Management, Erasmus University v Holandsku. V letošním roce hostí CEMS Annual Events Nova School of Business and Economics v Lisabonu, kde bude promovat více než 600 absolventů společného programu.

Na VŠE je CEMS MIM součástí navazujícího magisterského oboru International Management na Fakultě podnikohospodářské. Na výuce se podílejí učitelé čtyř fakult VŠE i zástupci firemní praxe. Významná je podpora korporátních partnerů VŠE, kterými jsou společnosti ČEZ, Škoda Auto, a.s. a Plzeňský Prazdroj. V letošním roce bude promováno 44 absolventů programu CEMS MIM Vysoké školy ekonomické v Praze, kteří v Lisabonu převezmou diplom, který jim otevře cestu k mezinárodní manažerské kariéře.

Více informací: cemsmim.vse.cz.