VŠE byla vyhodnocena jako 2. nejlepší škola střední a východní Evropy

12. října
2013

VŠE získala druhé místo v rámci mezinárodního hodnocení Eduniversal. Od roku 2008 oceňuje Eduniversal každoročně tisíc vybraných vysokých ekonomických škol ze 154 zemí, které jsou rozděleny do devíti světových regionů. Slavnostní vyhlášení proběhlo ve čtvrtek 10. října 2013 v Bangalore, hlavním městě indického státu Karnataka. Za VŠE převzal ocenění prof. Soukup, prorektor pro sociální záležitosti a finance.

V rámci regionu střední a východní Evropa VŠE přímo soutěžila s 81 vysokými školami z 21 zemí, druhé místo je tudíž vynikajícím oceněním kvalitní práce učitelů i studentů Vysoké školy ekonomické v Praze v šedesátém roce její činnosti.

Školy jsou hodnoceny kritérii, kterými je měřen rozvoj jejich internacionalizace, k nim patří např. existence mezinárodních akreditací, umístění v mezinárodních žebříčcích, členství v mezinárodních organizacích, kvalita a počet partnerských škol, známost školy a její význam v daném regionu. Dalším významným prvkem je volba rektorů a děkanů vybraných 1 000 vysokých škol. Při své volbě děkani a rektoři odpovídají na otázku: „Kterou školu byste doporučili svým studentům, pokud by chtěli studovat v dané zemi“ (tj. v našem případě v České republice)?

Na základě uvedených kritérií jsou všechny školy rozděleny do pěti skupin, které jsou charakterizovány počtem palmových listů. Celosvětově sto nejlepších škol získává 5 palmových litů. V rámci regionu Střední a východní Evropa získaly 5 palem za nejvyšší stupeň internacionalizace pouze čtyři školy: Vysoká škola ekonomická v Praze, polská SGH Varšava, Petrohradská státní univerzita a Moskevská státní univerzita.

Cílem hodnocení je poskytnout zájemcům o studium i odborné veřejnosti celosvětový přehled o špičkových univerzitách a možnostech získání kvalitního manažerského vzdělání.

V rámci každého z regionu jsou oceněny tři nejlepší školy. V roce 2013 byla VŠE vyhodnocena jako druhá nejlepší škola regionu, čímž se zařadila mezi 27 celosvětově nejlepších ekonomických škol. Tím se znovu potvrdila vysoká úroveň Vysoké školy ekonomické v Praze, protože od roku 2009 se VŠE pravidelně umisťuje mezi trojicí nejlepších škol oblasti.

Více informací naleznete na Internetu na adrese: www.eduniversal-ranking.com

Univerzity oceněné v rankingu Eduniversal 2013

Region

Afrika