Zasedání International Advisory Boardu

Dne 10. října 2022 se na VŠE konalo zasedání International Advisory Boardu (IAB), který je mezinárodním poradním orgánem rektora. IAB se schází jednou ročně a řeší strategické otázky spojené s rozvojem VŠE. Během pandemie covid-19 se IAB konal formou online, letošní zasedání proběhlo hybridně s tím, že většina členů přijala pozvání pana rektora Dvořáka a zúčastnila se jednání prezenčně. Ve složení IAB došlo oproti minulému funkčnímu období k mírné obměně členů. V IAB jsou zastoupeny jak prestižní vysoké školy, tak špičkoví manažeři z mezinárodních firem. V současné době pracuje IAB v následujícím složení:

• Thomas Bieger, University of St.Gallen, emeritní rektor
  • Ingmar Björkman, Hanken School of Economics, rektor
  • Josep Franch, ESADE Business School, děkan
  • Zeynep Gürhan  Canli, Koç University,  výkonná prezidentka a prorektorka pro pedagogické záležitosti
  • Jérôme Chabanne-Rive, EIASM, výkonný ředitel
  • Stephanie Morgan, University of Aberdeen Business School, ředitelka pro rozvoj
  • Boyan Neychtev, Bel Groupe, generální manažer, D/A/CH & CEE
  • Marek Prach, Pilsner Urquell, ředitel pro distribuci a plánování
  • Ikhlaq Sidhu, School of Science and Technology, IE University in Madrid, děkan
  • Pierre Semal, Louvain School of Management, emeritní děkan
  • Brigitte Streller, L´Oréal Česká republika, Maďarsko, Slovensko, generální ředitelka

Dnešního zasedání se prezenčně zúčastnilo šest členů IAB, tři členové využili možnost účasti formou online a dva se z pracovních důvodů omluvili. Vzhledem k tomu, že se jednalo o první setkání nového vedení VŠE se členy IAB, prezentovali všichni prorektoři strategii za svou oblast a z proběhlé diskuze získalo vedení VŠE cennou zpětnou vazbu, která se promítne zejména do přípravy na závěrečnou fázi akreditace AACSB.