VŠE hostí druhý ročník Pražského studentského summitu

12. listopadu
2007

V sobotu 10. listopadu se v prostorách Vysoké školy ekonomické v Praze uskutečnilo první přípravné setkání Pražského studentského summitu. Unikátní vzdělávací projekt pro více než čtyři stovky studentů svou návštěvou podpořil i ministr Cyril Svoboda.

Pražský studentský summit zastřešuje tři projekty – Pražský model OSN, Model NATO a Model EU, jejichž účastníky jsou čeští středoškoláci a vysokoškoláci se zájmem o diplomacii a mezinárodní vztahy. "Náš projekt vychovává nastupující generaci úspěšných lidí," říká Jakub Eberle, hlavní koordinátor projektu. Tuto sobotu se konalo první přípravné setkání, kde účastníci poprvé převzali role diplomatů a začali vystupovat jako delegáti zemí, které ve svých organizacích zastupují.

Pořadatelem Pražského studentského summitu je Asociace pro mezinárodní otázky (AMO). Vysoká škola ekonomická v Praze je univerzitním partnerem tohoto projektu.

Akce se i v minulých ročnících účastnilo mnoho významných osobností z řad diplomatů, politiků, odborníků i novinářů, jako např. bývalý ministr obrany a současný náměstek generálního tajemníka NATO Jiří Šedivý, německý velvyslanec v ČR Helmut Elfenkämper, předseda Správní rady Univerzity pro mír William F. Martin nebo bývalý eurokomisař Pavel Telička.

Více informací naleznete na: www.studentsummit.cz.

Kontakt:

Jakub Eberle