Akcelerátor VŠE začíná přijímat projekty

23. září
2014

Vysoká škola ekonomická v Praze otevře v lednu univerzitní byznys akcelerátor s názvem xPORT. Studenti i začínající firmy v něm najdou zázemí pro akceleraci svého podnikání a získání důležitých kontaktů. XPORT se představí na právě probíhajícím Týdnu studentských příležitostí. V pondělí 22. září zároveň spustil on-line registraci pro zájemce z řad studentů. Veřejnost může začínat posílat přihlášky v průběhu října.

Na VŠE studuje velký počet studentů s podnikatelskými ambicemi. Příklady firem jako Socialbakers nebo GoodData navíc svědčí o tom, že globální startupy mají obrovský ekonomický potenciál. Proto se VŠE rozhodla vybudovat v prostorách kolejí na Jarově xPORT – platformu pro akceleraci podnikání, která bude propojovat nápady, talentované jedince i týmy, mentory, zahraniční akcelerátory, firmy a investory. Na financování a činnosti tohoto projektu se podílí MŠMT i společnosti jako například Česká spořitelna. Vedení xPORTu i vedení VŠE vyjednává o podpoře akcelerátoru i s dalšími firmami. Vedení VŠE navíc rozhodlo, že vzdělávací aktivity, ke kterým bude akcelerátor také sloužit, bude částečně financovat z dědictví, které VŠE ve své závěti odkázal Tomáš Baťa mladší.

Aktivity v xPORTu se budou dělit na čtyři oblasti a uplatnění tu tak najde každý, kdo má podnikatelského ducha:

iPORT: Jednotlivce s nápadem nebo týmy s projektem provede nástrahami a výzvami podnikatelských začátků. Od myšlenky až k přípravě pro fundraising ve 3 měsících.

aPORT: Podporuje kvalitní týmy rozhodnuté uspět v transformaci jejich podnikatelského plánu do úspěšného byznysu. Od nastavení a výkonu byznysu přes jednání s investory až po škálování byznysu.

cPORT: Zájemce zapojí do spolupráce s top firmami při řešení jejich inovativních projektů. V této oblasti se uplatní každý schopný student od marketingu přes finance až po informatiku.

ePORT: Spojuje lidi se zájmem o podnikání do podnikatelské komunity VŠE. Organizuje přednášky zkušených podnikatelů nebo praktické workshopy (sales, marketing, finance, inovace, právo).

Partnerem xPORTu se navíc stane jeden z nejúspěšnějších akcelerátorů v USA „SkyDeck“, který funguje při univerzitě v Berkeley. Vybrané týmy z xPORTu tak budou mít šanci vyjet na stáž právě do SkyDecku a týmy ze SkyDecku budou navštěvovat xPORT.

XPORT se bude po celý týden také prezentovat v areálu VŠE na Jižním městě.

Více informací a možnost registrace: xport.vse.cz