Tým VŠE skončil v Hokejové bitvě pražských univerzit na třetím místě

3. listopadu
2014

V pražské Tipsport Aréně se ve čtvrtek 30. října uskutečnila tradiční hokejová utkání mezi týmy Univerzity Karlovy (UK), Vysoké školy ekonomické (VŠE), Českého vysokého učení technického (ČVUT) a České zemědělské univerzity (ČZU). VŠE po prohře s ČVUT a výhře nad ČZU vybojovala třetí místo. V turnaji celkově zvítězila UK, na druhém místě se umístilo ČVUT a na čtvrtém místě ČZU.

VŠE se ve čtvrtek večer nejprve utkala s týmem ČVUT. Souboj byl velmi vyrovnaný a o vítězi rozhodly až samostatné nájezdy. V nich pak ČVUT porazilo VŠE 3 : 2. Kvůli prohře čekal VŠE zápas o třetí a čtvrté místo. Do něj VŠE nastoupila proti ČZU. V desáté minutě se do vedení dostala ČZU. VŠE ale zápas otočila díky brankám Adama Klímy a Adama Němce. VŠE tedy nakonec získala bronzové medaile.

Tým VŠE přišli do Tipsport Arény podpořit studenti i vedení školy a fakult. Kromě tří děkanů, tří prorektorů a emeritního rektora prof. Ing. Richarda Hindlse, CSc., dr. h. c., z tribuny povzbuzovala hokejisty také rektorka prof. Ing. Hana Machková CSc. Ta se postarala i o úvodní buly obou zápasů. V prvním zápase nastoupila proti kapitánovi týmu ČVUT, ve druhém pak proti rektorovi ČZU prof. Ing. Jiřímu Balíkovi, CSc., dr. h. c.