Vítězství CEMS studentů v BCG Strategy Cup

24. listopadu
2014

V pátek 14. listopadu 2014 se tým čtyř studentů oboru International Management/CEMS Sabina Kabusheva, Tomáš Kalenda, Karel Kotoun a Martin Žák, nazvaný SPITFIRE, zúčastnil soutěže BCG Strategy Cup, kterou pořádá Boston Consulting Group. Mezi silnou konkurencí 38 týmů z různých akademických programů jako například IES, CERGE-EI, ČVUT, nebo ostatních CEMS studentů se tým SPITFIRE prosadil a zajistil si vítězství.

Dalším týmem CEMSových studentů, který se dostal do finálních osmi nejlepších týmů, byl tým s názvem KLMN s obsazením Nina Jakešová, Lukasz Juskiewicz, Kalpi Mittal a Melle Tsz Wan Lin.

Soutěž začala v pátek 7. listopadu předáním veškerých dokumentů k případové studii. Kvůli CEMS Career Foru začal tým SPITFIRE pracovat na projektu se zpožděním.

„Moji kolegové odeslali prezentaci minutu před deadline.“ zmiňuje Karel Kotoun.

„Byla to skvělá a nenahraditelná zkušenost.“ zmiňuje Sabina Kabusheva.

„Rozhodně bychom doporučili zúčastnit se této soutěže všem, kteří mají zájem o kariéru v consultingu, protože to z vás dostane opravdu to nejlepší,“ sdílí své zážitky z této soutěže Karel Kotoun.

BCG Strategy Cup je každoroční akce pořádaná na mezinárodní úrovni, otevřená všem studentům VŠ za účelem odhalení studentů s největším potenciálem pro consulting. Vítězové mají možnost se zúčastnit pohovorů s BCG a obdrží výhru ve výši 50.000 CZK.