Akcelerátor xPORT VŠE přijímá přihlášky

8. prosince
2014

VŠE otevře 27. ledna 2015 nový univerzitní akcelerátor xPORT. Na škole tak vznikne nové pracoviště, které bude podporovat podnikání. Studenti i absolventi se se svými nápady či začínajícími start-upy mohou do akcelerátoru hlásit od 5. 12. 2014 do 18. 1. 2015 prostřednictvím formuláře.

Studenti a týmy, které porota vybere do xPORT Business Accelerator budou sídlit v nově zrenovovaných prostorách o 1000 m2 v areálu kolejí na Jarově. Zde budou mít k dispozici jak materiální zázemí (kanceláře, open space, prezentační místnost, relaxační zónu, atd.), tak i podporu pro rozjezd podnikání (mentory, investory, virtuální peněženku, vzdělávací program, atd.). Od 5. 12. do 18. 1. 2015 se do xPORTu mohou hlásit jednak podnikatelské nápady v raném stádiu podnikání, dále pak také firmy, které se potřebují posunout dál.

Zájemci, kteří chtějí pracovat na rozvoji svých nápadů se v xPORTu mohou hlásit do programu nazvaného iPORT. Ten podpoří jednotlivce i týmy, kteří jsou ve fázi nápadu a nemají zdroje ani prostor k tomu, aby si mohli ověřit, jestli jejich nápad má potenciál na trhu. Pro firmy je v xPORTu zase připraven program nazvaný aPORT. aPORT se otevře týmům, kteří na nějakém produktu již pracují a potřebují napojení na zkušené mentory a investory.

Do obou těchto částí se mohou registrovat projekty bez ohledu na obor podnikání. Podmínkou pro přihlášení projektu nebo nápadu do xPORTu totiž je, aby část týmu tvořili studenti, absolventi, učitelé nebo zaměstnanci VŠE. Další kritéria a informace najdete na webu registrace.

Harmonogram:

1. Registrace (5. 12. 2014 – 18. 1. 2015)
  2. Schůzky, kde s týmem xPORT proberete váš projekt a možnosti jak vám může xPORT a xPORT Team pomoci (19. 1. – 31. 1. 2015)
  3. Zájemci udělají krátkou prezentaci projektu před xPORT Board (2. 2. – 6. 2. 2015)
  4. Oznámení vybraných projektů ( do 9. 2.)
  5. Nástup do iPORTu/aPORTu (16. 2. / 2. 3. 2015)

Více informací o xPORTu získáte na http://xport.vse.cz/

Fotografie z budování prostorů xPORT na Jarově: