15. ročník Akademie PR na VŠE v Praze

18. února
2015

Minulý týden ve dnech 9. – 13. 2. proběhl v prostorách Vysoké školy ekonomické v Praze již 15. ročník Akademie PR. V rámci úzké spolupráce Katedry obchodního podnikání a komerčních komunikací s Asociací PR agentur (APRA) je uvedený vzdělávací program realizován pro studenty naší školy v rámci mimosemestrálního kurzu 2OP445 – Public Relations.

V letošním roce se Akademie PR zúčastnilo celkem 39 studentů z 12 škol a univerzit z celé ČR. Obsazení výuky jednotlivými lektory, mezi něž patří významní odborníci na problematiku public relations, a její obsahovou stránku garantuje APRA.

V pátek 13. 2. prezentovalo své projekty celkem 8 studentských týmů  na osm různých témat zadaných z praxe. Přísná hodnotitelská jury ve složení Barbora Bělíková (ředitelka APRA), Jindřich Lacko (odborný konzultant) Radek Vítek (ředitel Ogilvy PR), Petr Stoklasa (ředitel – Communication Matters) a Milan Postler (KOPKK) vyhodnotila jako nejlépe zpracovaný a prezentovaný projekt na téma: PR kampaň pro Planetárium Praha. Jury konstatovala, že tento studentský projekt byl vytvořen na nejvyšší profesionální úrovni, a tudíž je plně srovnatelný s výstupy profesionálních PR agentur.