Místopředseda Evropské komise na VŠE

20. února
2015

Na VŠE vystoupí v úterý 24. února Jyrki Katainen, místopředseda Evropské komise pro pracovní místa, růst, investice a konkurenceschopnost. Se studenty, zástupci podnikatelského sektoru a akademické sféry bude diskutovat o směrování Evropské unii a její budoucnosti.

Jyrki Katainen byl premiérem Finska v letech 2010-2014. Předtím vykonával funkci ministra financí. V politice se angažuje od roku 1998. V červnu 2014 se stal eurokomisařem pro hospodářské, měnové záležitosti a euro. Později byla potvrzena jeho nominace na místopředsedu Komise pro tvorbu pracovních míst, růst, investice a konkurenceschopnost v Komisi J. C. Junckera. Cílem jeho návštěvy ČR je získání podpory pro investiční plán, který komise představila na podzim minulého roku.

Přednáška začíná v 15:30 v místnosti RB101. Organizátorem je Centrum evropských studií VŠE spolu se Zastoupením Evropské komise. Na akci je nutné se registrovat prostřednictvím formuláře, který naleznete zde.

Tlumočení z angličtiny do češtiny bude zajištěno.

Přednášku moderuje Michala Hergetová.

Pozvánka v příloze

Přednášku Jyrki Katainena lze také sledovat on-line na http://www.ceskatelevize.cz/ct24/ekonomika/302632-sledujte-debatu-z-vse-s-mistopredsedou-evropske-komise-katainenem/