Francouzský program MBA-MAE

24. února
2015

Francouzsko-český institut řízení při VŠE (IFTG) otevírá s podporou Francouzského velvyslanectví kurz MBAMaster Management et Administration des Entreprises. V roce 2015 oslaví IFTG 25. výročí svého založení.

IFTG je certifikovaným členem České asociace MBA škol (CAMBAS). Jeho hlavním projektem je postgraduální vzdělávání frankofonních manažerů. Program je určen zejména absolventům nemanažerských studijních oborů vysokých škol, kteří si přejí získat další kvalifikaci. Podle francouzské legislativy je do programu možno přijímat zájemce na úrovni „bac + 4“, tj. i studenty posledních ročníků navazujících magisterských studijních programů.

Studium umožňuje komplexně obsáhnout problematiku firemního řízení. Odborná výuka proběhne v období červen 2015 – leden 2016 formou 10 týdenních intenzivních vzdělávacích modulů.

• Mezinárodní podnikatelské prostředí
  • Ekonomické informace, Obchodní právo
  • Marketing
  • Řízení lidských zdrojů
  • Řízení organizací a společenská zodpovědnost, Pracovní právo
  • Informační systémy a projektový management
  • Účetnictví a controlling
  • Finanční řízení
  • Strategický management
  • Logistika a řízení kvality, Rozvoj osobnosti manažera

Po skončení teoretické části kurzu jsou studenti povinni absolvovat minimálně tříměsíční stáž v podniku v České republice nebo v zahraničí a v září 2016 obhájit závěrečnou práci ve francouzštině.

Vzdělávací program je realizován ve spolupráci s konsorciem francouzských vysokých škol ekonomických. Jedná se o Université Jean Moulin Lyon 3 (IAE Lyon), Université Paris 1 – Panthéon-Sorbonne (IAE Paris) a Audencia Nantes. Absolventi získávají vysokoškolský diplom Université Jean Moulin, Lyon 3, který je řádně akreditován francouzským Ministerstvem školství. Na výuce se rovnoměrně podílejí pedagogové VŠE v Praze a francouzští profesoři. Program zahrnuje i prezentace zástupců francouzských společností.

Dny otevřených dveří: 25. března 2015 a 8. dubna 2015 od 17,00, 5. patro Rajské budovy, učebna RB 546.

Uzávěrka přihlášek: 30. dubna 2015.

Více informací: http://iftg.vse.cz/

Fotografie z promoce na Francouzském velvyslanectví:

• Velvyslanec Jean-Pierre Asvazadourian při slavnostním projevu
  • Rektorka VŠE a ředitelka IFTG prof. Hana Machková s absolventem