Debata s ministrem zahraničních věcí ČR

10. března
2015

Ve středu 18. března vystoupí na VŠE ministr zahraničních věcí ČR. Beseda s Lubomírem Zaorálkem se uskuteční od 18:00 do 19:30 hodin v místnosti RB 101. Tématem jeho vystoupení bude „Zhodnocení české zahraniční politiky za rok 2014“. Následovat bude moderovaná diskuze.

Besedu s ministrem zahraničních věcí ČR pořádá Fakulta mezinárodních vztahů a studentská organizace JDI (Junior Diplomat Initiative).

Lubomír Zaorálek byl do funkce ministra zahraničních věcí jmenován 29. ledna 2014. Před tím zastával četné politické funkce jako člen České strany sociálně demokratické. Na začátku devadesátých let působil jako odborný asistent na univerzitě v Ostravě, fakulta filozofie na katedře filozofie. Přednášel v oboru politická filozofie, současná filozofie, etika a české politické myšlení 19. a 20. století. Na VŠE promluví mimo jiné o roli České republiky v současném světovém dění, cílech, které si česká diplomacie stanovila pro rok 2014 a 2015, milnících zahraniční politiky v uplynulém roce. Následnou diskuzi bude moderovat proděkan Fakulty mezinárodních vztahů doc. Ing. Pavel Hnát, Ph. D.

Využijte jedinečnou příležitost debatovat s šéfem české diplomacie a nahlédněte tak do zákulisí tvorby zahraniční politiky. Na řadu přijdou témata jako vztah ČR k EU, zvyšující se význam ekonomické diplomacie, úspěšnost ČR na multilaterální úrovni či pojetí lidských práv s nástupem nové vlády a mnohá další.

Akce je veřejně přístupná a není nutné se na ní registrovat.

Více informací:

Fotogalerii z debaty najdete ZDE. ​