Úspěch studentů VŠE v soutěži o nejlepší aplikaci nad otevřenými daty

2015

Ve čtvrtek 27. 11. 2014 byly slavnostně vyhlášeny výsledky 2. ročníku soutěže Společně otevíráme data. Studenti Vysoké školy ekonomické v Praze Jakub Kuthan (student FIS) a Václav Pekárek (student FMV a FPH) získali za svoji webovou aplikaci „Dětská hřiště v Praze“ druhou cenu.

2. ročník soutěže o nejlepší aplikaci nad otevřenými daty vyhlásil Fond Otakara Motejla v rámci expertního programu Fórum pro otevřená data. Cílem soutěže bylo přispět k rozvoji a zkvalitnění služeb pro společnost a zviditelnit společenský přínos a podnikatelský potenciál otevřených dat. Celkem soutěžilo 24 aplikací, z toho 9 studentských.

Více o soutěži naleznete zde.

Oceněnou webovou aplikací je nekomerční projekt www.hristepraha.cz. Aplikace představuje nejkrásnější dětská hřiště v Praze s popisem atrakcí a zajímavých míst v okolí. Projekt zatím obsahuje charakteristiku cca 85 lokalit se 150 nejzajímavějšími dětskými hřišti v Praze. Kromě výčtu atrakcí najdou uživatelé další praktické informace – typ povrchu, zastínění, spojení MHD, zda je na hřišti sociální zařízení, možnosti občerstvení a v sekci „Doporučujeme“ doprovodné aktivity na hřišti nebo v  blízkosti. Jedná se o zoo-koutky, muzea, sportoviště aj. Popis doplňují fotografie. Lokace hřiště je vyznačena ikonou na mapě. Původní projekt je doplněn o část věnovanou aktivitám subjektů z Prahy a okolí, které organizují programy pro děti (DDM, mateřská centra atp.). Data jsou získána od příslušných odborů životních prostředí a doplňovány mapovými podklady na bázi Open Street Map.

Více o aplikaci naleznete zde.