VŠE se zúčastnila veletrhu studijních příležitostí v Indonésii a Malajsii

4. května
2015

VŠE se spolu se třemi pražskými vysokými školami prezentovala potenciálním studentům z Indonésie a Malajsie. Mezinárodní vzdělávací veletrh se konal ve městech Jakarta a Bandung ve dnech 26. a 28. dubna.  V Kuala Lumpur pak 30. dubna 2015.

Akce The International Education South-East Asia Expo Jakarta/Bandung je součástí cyklu vzdělávacích veletrhů pod názvem The International Education South-East Asia Expo Roadshow, probíhajících kromě Indonésie na Filipínách, v Malajsii, Thajsku a Vietnamu. Pražské vysoké školy se zde prezentovaly prostřednictvím nové platformy Study in Prague. Tento projekt umožňuje společnou prezentaci mezinárodních studijních programů pěti pražských vysokých škol.

Nabízené studijní možnosti přijeli do Jihovýchodní Asie představit zástupci Karlovy univerzity, Vysoké školy ekonomické v Praze, Českého vysokého učení technického a České zemědělské univerzity. O informace o studiu v bakalářských, magisterských, postgraduálních či jazykových cyklech pražských veřejných univerzit projevilo například v Jakartě zájem na 4.000 návštěvníků veletrhu.

Zástupci českých vysokých škol se v doprovodu velvyslance Tomáše Smetánky 27. dubna setkali s vedením Indonéského nadačního fondu pro vzdělávání, který formou stipendií podporuje studium indonéských posluchačů na prestižních zahraničních univerzitách, a projednali možnosti vzájemné spolupráce. VŠE na veletrhu reprezentovala vedoucí Oddělení zahraničních styků Ing. Dana Brázdová a prorektor pro mezinárodní vztahy a informační systémy doc. Ing. Jiří Hnilica, Ph.D.