Soccer Day (ESN VŠE Praha – Buddy System)

18. května
2015

8. května 2015 proběhl ve sportovním areálu kolejí Jarov již čtvrtý ročník akce Soccer Day. Studentská organizace ESN VŠE Praha – Buddy Systemem ve spolupráci s Organizací pro Uprchlíky uspořádala fotbalový turnaj, kterého se zúčastnili týmy českých i zahraničních studentů nejen z Vysoké školy ekonomické v Praze, ale i z ostatních pražských univerzit a také tým složený z mladých uprchlíků.

Cílem akce bylo společně si užít sportovní atmosféru a nabídnout všem návštěvníkům možnost vyzkoušet si rozmanité sportovní aktivity (od trampolíny, badmintonu, petanque přes skákací boty, ping-pong, nineboty až k lukostřelbě), ochutnat (nejen) zahraniční speciality (letos to byly arménské pochoutky, české palačinky a klobásy) a poskytnout všem prostor pro společně strávené chvíle v příjemné atmosféře.

Soccer Day umožňuje prostřednictvím společné sportovní řeči alespoň na chvíli odstranit bariéry, na které uprchlíci a zahraniční studenti v Praze narážejí.

Atmosféru Soccer Day zaznamenala i kamera ČT24 (18:16)